На восьмий день Олімпіади-2024 у Парижі українські спортсмени нарешті отримали довгоочикувану золоту медаль. Її здобула у напруженому  і запеклому фінальному протистоянні з кореянками команда фехтувальниць-шпажисток під проводом Ольги Харлан. Перед тим українські дівчата в 1/2 фіналу перемогли збірну Японії з рахунком 45:32, а до того у 1/4 фіналу італійок — 45:37.

Збірна Південної Кореї у півфіналі здолала фаворіта змагань (перший номер посіву) шпажисток Франції, тому була налаштована і далі виносити усіх своїх суперників уперед ногами. Часом у фіналі здавалося, що так воно і станеться, але на заваді їхнім гарячим мріям стала Харлан, бо вона у майстерності і мистецтві фехтування на шпагах — це просто космос. Велика, дивовижна і незбагненна.

Неодноразово Ольга, як у фіналі, так і у 1/2 , і у 1/4 фіналу приймала від попередниці, калежанки з команди свою чергу у командному двобої із загальним від'ємним рахунком, а передавала  наступниці з доданим. Вона виходила на фехтувальну доріжку і робила необхідний команді результат у протиборстві з будь-ким за будь-яких обставин. Так відбувалося не тільки у Парижі, а і на іншіх командних змаганнях у інших містах і Олімпіадах.

Так само сталося і на останніх хвилинах зустрічі у фіналі. Оля отримала від партнерки рахунок 37:40, але розгромивши кореянку Джон Хайон 8:2, своїм останнім уколом здобула для України перше золото Олімпіади і командну перемогу 45:42. Загалом із 45 залікових очок, які були потрібні команді для перемоги у фінальному матчі проти Південної Кореї, Ольга набрала — 22!

Враховуючи сказане не дивно, що виборовши золото у командних і бронзу в особистих змаганнях у Парижі-2024 Ольга Харлан стала найбільш титулованою українською учасницею Олімпіад. Почавши свої  виступи з Пекіну-2008, вона має загалом у доробку шість олімпійських нагород (2 золоті та 1 срібна медалі з командою та 3 бронзові особисто).

Цікаво, що на кінець сьомого дня Олімпіади, до здобуття першості командою шаблісток, Україна мала лише 2 медалі і місце за загальним медальним заліком у четвертому десятку. Після перемоги фехтувальниць нагороди в інших дисциплінах посипалися одна за одною і на дев'ятий день їх стало вже шість, а місце України у загальному заліку 17-тим.